Arabalı Kurye Serbest ve Yaya Kurye Serbest ama Motorlu Kurye Yasak!

636

Bazı sitelere motosiklet ile sipariş getirmenin yasak olması kuryeleri ekstra uzun mesafeler yürümek zorunda bırakıyor. Bu sitelerden birisi de İstanbul Küçükçekmece Atakent Mahallesi’ndeki Kardelen Evleri. Bu siteye düzenli olarak sipariş götüren bir kurye Kurye Haber’e açıklama yaptı. Site içerisinde kimi zaman 4-5 blok gittiklerini ve neredeyse 1 kilometreye yakın yol yürüdüklerini söyleyen kurye şöyle devam etti: “Bir kaç gün önce 10 litrelik su ve iki poşet malzeme ile site içerisinde 1 kilometreye yakın yol yürüdüm. Güvenliklere bu yasağın nedenini sorduğumda ‘yönetimin aldığı bir karar’ demekle yetindi. Yönetimden birini yakalayıp sorduğumda ise sadece bunun yönetim kararı olduğunu söyledi başka bir açıklama yapmadı.”
Bu karar karşısında çok zorlandıklarını söyleyen kurye arabalı sipariş getirenleri site içine alırlarken moto kuryelerin alınmamasının bir çifte standart olduğuna dikkat çekti.
Kuryenin bizimle paylaştığı bir müşteri notu ise kuryelerin neresi olursa olsun kapıya teslim sözü veren işletmeler ile müşteriler arasında nasıl kaldıklarını gözler önüne seriyor. Müşteri notu şöyle: “eğer motoru içeri sokmuyor lar diye güvenliğin oraya kadar beni getirirseniz orasını bilemem ama zahmet edip yürürseniz iyi olur!! ( bu üşengeçlik hiç hoş değil çünkü!!) (ve sıcak olmasına dikkat edin!)
Yürümekten kaçınmadıklarını, gün içinde toplamda zaten kilometrelerce yol yürüdüklerini ama site içine motosikletlerin alınmayarak yürütülmelerinin keyfi olduğunu dile getiren kurye bu soruna bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.