Yemek Sepeti eski CEO’su ve şu an ki Y.Kurulu üyesi Nevzat Aydın kuryeleri tehdit etti!

457

Yemek Sepeti eski CEO’su ve şu an ki Y.Kurulu üyesi Nevzat Aydın bir aydır protesto düzenleyen ve iş yavaşlatma eylemi yapan kuryeleri tehdit etti! “Bana kalsaydı ilk işim, o iş yavaşlatan nankörlerin tamamını göndermek olurdu.” Tehdit sonrası sosyal medyadan tepkiler yükseliyor.

Yemeksepeti İşçi Komitesi “İş yavaşlatan nankörler olarak cevabı mıdır” diyerek, iş yavaşlatma kararını toplantılar da kuryelerle birlikte aldıklarını ve haklarını alana kadar mücadele etmek de kararlı olduklarını açıkladı. ⤵️

Yemeksepeti Çalışanları Nevzat Aydın’a:”Haddini bil” diyerek yarın saat 12:00’de Yemek Sepeti Genel Müdürlüğü önünde yapılacak açıklamaya herkesi davet etti.

TEHİS de Nevzat Aydın’a seslenerek:” Nankör dediğin işçiler daha düne kadar kahraman dediğin moto kuryeler” diyerek. Yarın Yemeksepeti Genel Müdürlüğü önünde yapılacak açıklamaya çağrı yaparak: “Biz kazanacağız” dedi.

Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu Yemek Sepeti direnişini destekleyen sanatçılara ve boykota katılıp siparişleri %50 oranında düşüren herkese teşekkür etti. Yemek Sepeti kuryelerine sahip çıkmak için yarın herkesi saat 12’de Genel Müdürlük önüne davet etti.

UMUT-SEN de Nevzat Aydın’ın açıklamalarına tepki göstererek bu akşam 21.02 de yapılacak olan hashtag çalışmasına herkesi davet etti: “1 aydır tavizsiz direnen işçilerden taraf olalım!”