Trendyol’dan Kuryelere Tehdit

480

Kuryelere “Müşteri memnuniyetinin maksimum düzeyde sağlanması adına site veya bina fark etmeksizin teslimatın müşterinin dairesinin önünde müşterinin bizzat kendisine yapılmasını” aksi tahkirde “sözleşmenin fesh edileceği” bildirildi.

Bu mesajın ana nedeni, kuryelerin sitelerdeki motosiklet yasağına gösterdikleri tepki ve uzun mesafe yürümek istememeleridir.

Bugüne kadar uzun yürüyüş mesafesi olunca ve müşteri gelip siparişi almayınca sipariş iptalleri ile genel olarak kuryelerin lehine tavır alan şirketin bu yeni kararı karşısında kuryelerin ne diyeceği ve yapacağı merak konusu.

Kuryelere gönderilen mesajın tam hali ;

Teslimat prosedürleri hakkında
Merhaba kaplan!
Taşıma işleri Türk Ticaret Kanunu’nda düzenlenmiş olup kanun uyarınca taşıyıcının sorumluluğu paketi alıcının adresinde alıcıya teslim etmektir. Yine tarafınızla imzalanan kurye sözleşmesi uyarınca paketi bizzat alıcıya teslim etme yükümlülüğünü üstlenmiş bulunmaktasınız.

Bu kapsamda gerek kanunun ve sözleşmenin gereklerinin yerine getirilmesi, gerekse müşteri memnuniyetinin maksimum düzeyde sağlanması adına site veya bina fark etmeksizin teslimatın müşterinin dairesinin önünde müşterinin bizzat kendisine yapılmasını ve müşterinin site veya bina girişlerine çağrılmamasını, aksi yöndeki teslimatın kanuna ve sözleşmeye aykırı olarak kabul edileceğinin göz önünde bulundurulmasını rica ederiz.