Yeter Artık Ölmek İstemiyoruz!

343

Kayseri’de geçtiğimiz Cumartesi günü, iki trafik magandasının yarışında 15 yaşındaki Mehmet Akif Zengin yaşamını yitirmişti. 15 yaşındaki Mehmet’in ölümüne dair tepkiler devam ediyor. Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği başkanı Halil Özsoy bir açıklama yayınladı. Mesleğin standardı olmazsa ölümlerin artacağını belirtip, ” El ele verelim kurye ölümlerine bir son verelim” diyerek kurye derneklerine çağrıda bulundu.

Açıklamanın tam hali:

YETER ARTIK ÖLMEK İSTEMİYORUZ!

Akan kan sizin değil ki bizim!

Her gün binlerce arkadaşımız evlerinden hellallik alıp işe çıkarken sizin umurunuzda olmasını beklemek yanlış olur! Ne zaman bi önlem almayı düşünüyorsunuz çok merak ediyorum. “Artık bu kan dökülmesin kuryeler ölmesin” ne zaman diyeceksiniz? Ne zaman önlem alacaksınız acaba?

Geçtiğimiz günlerde “125 CC B ehliyetli kullanacak” diye açıklama yapıldı. Bırakın ehliyetli olmasını dün reşit bile olmayan bir çocuk öldü! Bu önemleri alın artık kimse ölmesin, bu önlemler bu kadar zor değil, kan bizim kanımız, biz ölüyoruz, biz acı çekiyoruz. Bizim gündemimiz 125 CC motorların B Ehliyeti ile kullanılması değil. Bizim gündemimiz her gün bir kardeşimizi toprağa vermek!

15 yaşında ki çocuk okulunda Matematik, Türkçe, Tarih öğrenir iş kanunu öğrenmez. Denetimsizlikler yüzünden gencecik çocuklar ölüyor. Dün Kayseri’de kaybettiğimiz kardeşimiz Mehmet Akif Zengin bu yıl meslek içerisinde 15 yaşında vefat eden ikinci kişi oldu. Çiğ köftesi batsın hangi işveren hangi müşteri geri getirecek bu canı.

Bu mesleğin standartı olmazsa B ehliyet bu işin için girerse ölüm oranları çok daha fazla artacak. Artık devlet büyüklerimizin bu işin ciddiyetinin farkına varması gerek. TBMM konuyu acilen gündemine almalı ve gerekli yasal tedbirleri moto kuryeler için yürürlüğe koymalıdır. Tüm kurye dernekleri olarak yasa ve yönetmelik değişiklikleri için işbirliğine ve göreve hazırız. El ele verelim kurye ölümlerine bir son verelim. YETER ARTIK KURYELER ÖLMESİN!

Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Halil Özsoy