Yanlış adres verdi, bir de kuryeye silah çekti!

149

📍Samsun – Esenevler Mahallesi

Moto kuryelere karşı silahlı ve bıçaklı saldırılar son günlerde oldukça yaygınlaştı. Trafikte yaşanan tartışma ya da sipariş üzerinden yaşanan tartışmalarda kuryeler magandaların tehdidine ve şiddetine maruz kalıyor. Son örnek Samsun’da yaşandı.

Dün Esenevler Mahallesi’nde bir maganda yanlış adres vermesi üzerine tartışan kuryeye silah çekti. Takipçimiz yaşadığı anları şöyle aktarıyor ;

“Müşterinin adresi yanlış, aradım bana tarif ederken bağırıp çağırdı. “Bir adresi bulamıyor musun” diye. Çocuk varmış gibi azarladı, tarifi de yanlış verdi. 2. Defa aradığım da dahada bokunu çıkardı. Kapısına gidince “çocuk mu azarlıyorsun” diye cevap verdim bende tartıştık. Sonra merdiven den inerken kendi kendime söylendim. Bu da balkondan çıkıp az baksana diye bağırdı, geri dönüp baktığım da silah çekmişti. Bende balkonun altına kaçtım, kamerayı açınca telofonu görür görmez diğer eline alıp içeri sakladı silahı. Arkadaşın uyuşturucu dan sabıkası varmış, ev hapsi mevcut. Binadakiler vs polis gelince bunların uyuşturucu işi yaptığını söyledi. ”

Kurye olay sonrası hemen polise bildirmesi üzerine, Savcılık eve yönelik arama kararı çıkarttığını aktardı.