Denizli’de Kuryelere Saldırılar Devam Ediyor

326

Dün akşam Denizli Pamukkale’de Kınıklı Mahallesi Çamlaraltı 6061 Sokak’ta bir işletmenin çalışanları kuryelere terör estirmişti. Park tartışmasından kaynaklı başlayan tartışma işletmecilerin küfür ve tehditleri ile devam etmişti. Kuryelere ve polise küfür içeren video kurye gruplarında ve sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

Gerginlik bugün de devam ediyor. Kuryeler sipariş bekleme noktalarında toplanınca işletme sahipleri ve bugün kapıda görevli olarak tuttukları ve belinde silah olan bir şahıs kuryeleri yine tehdit etti. Trafiğe açık olan bir alanda toplanan kuryelere “Burdan geçmeyeceksin” “seni/sizi yaşatmayız” tehditleri savruldu. Silahlı şahsın

saldırısı sonucu Yasin K. adlı kuryenin elinden çekiçle ve bıçakla yaralandığı bildirildi. Elinden yaralanan kuryenin hayati tehlikesinin olmadığı hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Saldırgan şahsın 57 Gençlik Taraftar Grubu’nun eski başkanı olduğu ve saldırıdan sonra kayıplara karıştığı, işletme sahiplerinin de ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldükleri gelen bilgiler arasında.

Dün akşamdan beri onlarca kuryenin şikayetçi olarak karakola başvurdukları; Denizli Motosikletli Kuryeler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin de kuryelerle birlikte süreci takip ettikleri, saldırgan şahıs tarafından tehdit edilen dernek yöneticilerinin de karola şikayette bulundukları, avukatlarla süreci değerlendirdikleri ve savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıkları da öğrenildi.

Yaşanan tartışmalar ve saldırılar ise “park tartışması”na dayanıyor. Chef Döner Denizli işletmesi motosikletler park etmesin diye dükkanın önüne duba yapmış kuryeler de dükkanın biraz ilerisinde trafiğe açık bir noktada motorlarını park etmeye ve sipariş beklemeye başlamıştı. İşletme sahipleri bununla da yetinmeyerek kuryelerin o bekleme noktasından da ayrılmalarını ve hatta o civarda görünmemelerini tehdit ile sağlamaya çalışmıştı. Kuryeler trafiğe açık bir noktada sipariş beklemenin hakları olduğunu söyleyerek o alandan ayrılmamıştı.