Kırmızıda Geçen Otobüs Kuryeyi Hayattan Kopardı

92

Düzce’de, şoförünün kırmızı ışık ihlali yaptığı Kamil Koç’a ait yolcu otobüsünün çarptığı moto kurye Feyat Özkan hayatını kaybetti.

Bugün saat 11.00 sularında Bahçeşehir bağlantı yolu Metek TOKİ Konutları kavşağında kırmızı ışıkta geçen otobüs motosiklete arkadan çarptı.

Ağır yaralı olarak Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan abisinin pastanesinden kuryelik yapan Feyat Özkan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

45 yaşında ve 4 çocuk babası olan Feyat Özkan’ın ölümünden sonra Kurye Haber’e konuşan Düzce Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Nail Koca hem acılarını paylaştı hem de kurye ölümlerinin önlenmesine dair şu çağrılarda bulundu; “4 çocuk babası olan Feyat Özkan abimizin, meslek şehidi olarak hayata gözlerini yummasının derin üzüntüsü içerisindeyiz. Sözde “Can taşıyan” otobüs şoförü kırmızı ışık da geçerek araçta seyir eden vatandaşlarımızı tehlikeye sürüklediği gibi 4 evladı da babasız bırakmıştır. Bu meslekte kaybettiğimiz kaçıncı can oldu, her gün ülkemizin bir köşesinden ölüm haberleri geliyor. Sipariş teslim etmek için girdiğimiz sokaklarda, caddelerde her gün bir meslektaşımızın kazasına şahit oluyoruz. Başta ilimiz olmak üzere neden hiç bir kurumdan bunların araştırılması için bir çalışma yapılmıyor ? Alınması gereken önlemler neden hep eksik kalıyor ? Evinizde siz ve çocuklarınız aç beklerken aklınıza ilk biz geliyoruz da, neden bir baba çocuklarına ekmek götürebilmek için can veriyor ? Bu soruların cevabını kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Umarım bu kirli düzen günün birinde son bulur. Ayrıca güvencesiz ve düzensiz çalışmaya zorlanan ekipman verilmeyen, yasal ve sosyal hakları görmezden gelinen bir meslek statüsü durumundayız. Bu taleplerimizi dile getirincede işten kovuluyoruz. Bu konu ile ilgili hiç bir denetleme ve takip yok. Biz mesleğimizi seviyoruz ama birileri yemek yiyecek diye, 3-5 lira fazla kazanacak diye sessizce bir köşede can vermek istemiyoruz.”

Feyat Özkan’ın ailesine, sevenlerine ve moto kurye camiasına baş sağlığı diliyoruz.