Samet Özgül’ü Katleden 3 Trafik Magandasından 2’si Tahliye Edildi

133

2022 5 Kasım’da trafikte seyrederken, kırmızı ışıkta geçtikleri için uyardığı 3 kişinin boğazından bıçaklayarak öldürdüğü Trendyol kuryesi Samet Özgül davasında yaşanan gelişme nedeniyle Özgül Ailesi bugün Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Katledilen kurye Samet Özgül’ün Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 3. Duruşmasında sanıklar Mustafa Demirci ve Bülent Açıkgöz’e kasten adam öldürmeye yardım ve iştirakten 12 yıl hapis, Halil İbrahim Demirci’ye kasten öldürmeden mühebbet hapis cezası verilmişti. Ancak, Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından yapılan istinaf incelemesinde karar bozuldu. 5 Aralıkta yapılan incelemede kasten adam öldürmeye yardım ve iştirakten 12 yıl ceza alan Mustafa Demirci ve Bülent Açıkgöz’ü serbest bıraktı. Halil İbrahim Demirci’nin ise tutuklu yargılanmasına ve mühebbet hapis cezasının bozulmasına karar verdi. İstinaf dairesi, mahkeme kararının yeterli şekilde gerekçelendirilmediğini belirterek dosyanın ilk derece mahkemesine geri gönderdi.

Özgül Ailesi: Katillere Daha Ağır Ceza Verilsin

İstainaf’ın verdiği karar aileyi çileden çıkardı. Bugün adliye önünde yaptıkları basın açıklamasında Özgül’ün kız kardeşi Berna Özgül şahısların resimlerini göstererek “bu insanlar aramızda dolanıyor. Mustafa Demirci bir zamanlar taksicilik yapıyordu belki şu anda yine taksicilik yaparak birçok insanın canını tehlikeye atıyor. Bülent Açıkgöz abimin davasından sonra tekrardan bir adam yaralamadan içeri girdi. Bu insanların başka insanlara da zarar vermeyeceğinin garantisi yok. Biz aile olarak bu iki insanın 12 yılla değil daha ağır ceza ile yargılanmasını istiyoruz. Halil İbrahim Demirci’nin de en ağır şekilde yargılanmasını istiyoruz. Pişmanım demesi müebbet cezanın indirilmesine sebep değildir” dedi.