Oğuzhan Gezer İçin Açıklama

246

Geçtiğimiz hafta İstanbul/Şişli’de Trump AVM önünde bir ticari taksinin müşterinin arka sol kapısını açması sonucu kaza yapan Trendyol kuryesi Oğuzhan Gezer ağır yaralanmış ve dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Çağlayan Adliyesi önünde toplanan Oğuzhan’ın arkadaşları ve meslektaşları motosikletlerine “Oğuzhan Gezer”i anma afişleri yapıştırdı.

Adliye önünde kuryeler bir de basın açıklaması gerçekleştirdi. İstanbul Kuryeler Federasyonu avukatı Tahsin Akbay ve Kurye Hakları Derneği Başkanı Mesut Çeki’nin konuştuğu açıklamada kurye ölümlerine ve önlemlerin yetersizliğine dikkat çekildi.

Akbay yaptığı açıklamada; “Bizler sürekli motosikletli kurye kardeşlerimizin ölüm haberleriyle uyanıyoruz ölüm haberleri ile uyumaya çalışıyoruz. Geçen yıl yine istanbul il sınırlarında yunus emre göçer, feridun kaplaner ve onlarca kurye kardeşimiz vefat etmiş dün ise oğuzhan gezerin Acı haberi ulaşmıştır. 2023 yılını kurye hakları derneği verilere göre  en az 68 kurye kardeşimizin hayatını kaybetmesi neticesiyle bitirdik ve 2024 yılına Oğuzhan gezer kardeşimizin acısıyla başladık.” dedi.

“Motosikletlerimize kaybettiğimiz arkadaşlarımız için astığımız resimler sürekli değişiyor ama acımız, kaderimiz değişmiyor” diyen Mesut Çeki yetkililere seslendi; “Moto kuryeliğin çok tehlikeli meslekler arasına alınması, mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu hale gelmesi ve daha güvenceli çalışma koşullarının sağlanması için daha ne kadar ölmemiz gerekiyor.”