16 Yaşındaki Moto Kurye Hayatını Kaybetti

125

Adana Seyhan’da dün 18:00 sularında bir moto kurye, yaya geçidini kullanan bir moto motosiklet sürücüne çarparak hayatını kaybetti.

Ali Bozdoğan Bulvarı’nda Derya B.(23) adlı bir motosikletli yaya geçidini kullanarak karşıya geçmek istedi. Bu esnada yolunda seyir halinde olan 16 yaşındaki moto kurye Baran G.‘nin aniden önüne çıkması ile onunla çarpıştı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Baran G. hayatını kaybetti. Derya B.‘nin ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Seyhan’da bir kebap salonunda çalıştığı öğrenilen Baran G.‘nin genç yaşta hayatını kaybetmesine dair Kurye Haber’e açıklama yapan Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak kuryeliğin güvencesiz ve denetimsiz yapılmasına dikkat çekti.

Parmak; “Ucuz kurye çalıştırmak isteyen işletmeler çareyi çocuk yaşta olan ve ehliyetsiz kişileri tercih ediyorlar. Bu kurye kardeşlerimizin eğitimsiz ve ekipmansız olmaları da ölüme davetiye çıkarıyor.” derken yetkilileri de göreve davet etti.

“Bu konuda devlet denetimlerinin artırılması, kuryeliğin çok tehlikeli meslekler arasına alınması ve mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu olması can kayıplarını bir nebze de olsa önüne geçecektir.” diyen Yalçın Parmak Baran G.’nin ailesine başsağlığı diledi.

Baran G.’nin ailesinin, sevenlerinin ve moto kurye camiasının başı sağ olsun.