Meslektaşları Cemil Bilgili İçin Adalet İstediler

103

Alkollü bir sürücünün çarpması sonucu ayağını kaybeden kurye Cemil Bilgili’nin meslektaşları konvoy oluşturdular. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan kuryeler, konvoy halinde Ordu Adliyesi önüne gelerek açıklama gereçekleştirdiler. Açıklamaya Cemil Bilgili’de katıldı.

Kuryeler adına Ordu Adliyesi önünde açıklama yapan Ordu Motorsikletli ve Motorsikletsiz Kuryeler Derneği Başkan Yardımcısı Soner Kelsoy, “Dernek olarak yapmak istediğimiz motosikletli kurye faaliyeti yapan arkadaşlarımızın trafikte seyir halindeyken diğer araç sürücüleri tarafından saygı görmelerini sağlamak, trafik kazalarını minimize etmek ve nihayetinde ortadan kalkmasına vesile olmak. Biz yaptığımız işin meslek sayılmasını devlet büyüklerimizin bizlere sahip çıkmasını istiyoruz. Bizler pandemi döneminde kahraman ilan edilmiş insanlarız. Buna rağmen pandemi sonrası tamamen trafikte yok sayılmaktayız. Arkadaşlarımızı kazalarda bir bir kurban vermekteyiz. Ya bacağımızı, ya kolumuzu kaybetmekteyiz. Cemil Bilgili isimli arkadaşımız da yine dikkatsiz bir sürücünün sebebiyet vermiş olduğu kaza nedeniyle dizden aşağı olmak üzere bacağını kaybetmiş ve sol kolunda ciddi bir kırıkla mücadele ediyor. Birkaç ay önce Ordulu motokuryelerden Deniz Aksu arkadaşımız geçirdiği kaza sebebiyle bugün dahi komadadır.”

Alkollü bir sürücünün çarpması sonucu ayağını kaybeden evli ve yeni baba olan Cemil Bilgili ise tekerlekli sandalye ile adliye önüne geldi. Bilgili açıklamasında: “Kavşakta ışıklarda beklerken, yeşil ışığın yanması ile birlikte hareket ettim. Arkamdan çok hızlı bir arabanın geldiğini gördüm. Kendimi sağ şeride atmaya çalıştım ama sağ taraftan bana çarptı. Çarpmanın etkisi ile sürüklendim. Sürücü kaçtı. Durmadı. Kaza nedeni ile bacağım kesildi. Trafikte çok sorun yaşıyoruz. Mesleğimi severek yapıyordum fakat trafik sorunu yüzünden bırakmayı düşünüyordum. Kaza sonrası benim bırakmayı düşündüğüm kuryelik beni bıraktı.” diye konuştu.

Trafik magandası alkollü sürücünün serbest bırakılması nasıl olmuştu;
20 Şubat Salı gecesi Ordu’nun Altınordu ilçesinde alkollü ve aşırı sürat yapan bir sürücü kırmızı ışıkta duran Cemil’i Bilgili’ye çarpmıştı. 27 yaşındaki kurye Cemil Bilgili’nin bacağı, tüm çabalara rağmen ampute edilmişti.

Ordu Motorsikletli ve Motorsikletsiz Kuryeler Derneği Başkanı Erdal Kahramanoğlu, Alkollü olduğu tespit edilen sürücünün serbest bırakılmasına dair;
“Kazaya sebep olan şahsın bir güvenlik görevlisi, bekçi olduğunu söyleyen Kahramanoğlu, “daha yeni baba olmuş bir arkadaşımızın, kardeşimizin hayatını karartan, bu trafik canavarının dışarıda elini kolunu sallayarak gezmesi vicdanlarımızı yaralıyor. Biz bu şahsın gereken cezayı alması için elimizden geleni yapacağız.” diyerek açıklamalarda bulunmuştu.

Kaynak: Ordu Yorum – Soner Özdemir