Eskişehir’de Kuryeler Benzin Zammını Protesto Etti

216

Eskişehir’de moto kuryeler, benzine yapılan ÖTV zammını protesto etmek amacıyla, Doktorlar Caddesi’nde bir araya geldi. Zamların günlük ihtiyaçlarını karşılamalarını imkansız hale getirdiğini ifade eden kuryeler ve kontak kapatma kararı aldıklarını açıkladı.
Kuryeler adına konuşan Gökay Başar şunları ifade etti: “Biz, Eskişehirli motokuryeler olarak bugün benzine en son yapılan ÖTV zammını protesto etmek amacıyla buradayız. Ardı arkası kesilmeyen zamlar ile son 20 günde benzine %41 zam gelmiştir.
Biz motokuryeler olarak benzin ve gıda ihtiyaçlarımızı günlük olarak kendi kazancımızdan karşılıyoruz ve geldiğimiz noktada bu giderleri karşılayamaz duruma geldik. Yetkililerin acilen bu zamları işçilerin sırtından almasını talep ediyoruz. Ülkemizin gelmiş olduğu ekonomik durumda işçiler bu zamları daha fazla kaldıramayacak durumdadır. Üzerine günlük olarak yakıt yükü binen moto kuryelerin bu zamlar karşısında sessiz kalmamasını ve ÖTV zamlarının geri alınmasını talep ediyoruz.
Moto kuryeler bu ülkenin gerçeği ve en kalabalık meslek gruplarından biri. Yurttaşların yemeğini, suyunu, ihtiyaçlarını biz taşıyor; dakikalar içinde, zaman zaman canımız pahasına yerlerine ulaştırıyoruz. Bu zamlar moto kuryelerin belini bükerken belki pek çok arkadaşımız kontak kapatacak duruma geldi. Sesimizi Türkiye’nin dört bir yanında, bütün moto kuryeler duyacak ve zamları beraberce protesto edeceğiz.“