FİYUU ÖNCE ZAM AÇIKLADI SONRA PROTESTOLARA KARŞI “TEHDİT MESAJI

575

”!Büyük dağıtım firmalarının kuryeler için zam açıklamaları ve tepkiler devam ediyor. Dün gece zam açıklaması yapan FİYUU İstanbul için ilk paketi 45(+5 Avm bonusu dahil), çoklu paket 39(+5 Avm bonusu dahil), 20 TL gece bonusu ve 4 km 15 TL yakıt desteği vereceğini duyurdu. Anadolu illeri için ilk paket 35 ve çoklu paket 27 TL olarak açıklandı.

Özellikle benzin zamlarından sonra böyle bir zam oranının çok yetersiz olduğuna dair çok sayıda mesaj geldi. Çanakkale’den bir takipçimiz ise iller arası farklı fiyatlandırmaya şu sözlerle tepki gösterdi; “Saçma sapan bir zam paylaşıldı. İstanbul ve İzmir kuryeleri ile aramızdaki fark ne? Ölünce aynı toprağa girmiyor muyuz?”

Zam açıklamasının hemen ardından bir yöneticinin gruplara attığı bilgilendirme notundaki hayat pahalılığına dair izaha girmesi dikkat çekti; “Şirketimizin bu akşam açıkladığı ara zam, üstünde günlerce çalışılmış ve zarar etmeyi göze aldığı rakamlardır.Fatura kesmeden farkı göremezsiniz. Ülkemizde her gün benzine, gıda vb. gelen zamlardan tüm kurum ve bireyler etkilenmektedir. Bu durumun Fiyuu insiyatifinde olmadığını biliyor olmanız gerekir.

Bu nedenle fatura dönemini bekleyip arada ciddi farkı çalışarak görebileceğinize inanıyorum.” diyen yönetici zamlara karşı olası tepkilere karşı da kuryeleri şu sözlerle tehdit etti; “Yapılabilecek toplu eylemlerde şirketin aleyhine olan bir konu olursa, sözleşmeye istinaden cezai yaptırımlar uygulanacak, hukuki işlemler başlatılacak, ilgili kişiler kara listeye alınacaktır.”