Kırmızı ışık ihlali bir can daha alıyordu

116

Olay önceki gece 24 Kasım 2023 Saat 23:20’de Samsun’da yaşandı. Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği üyesi Enes GÜNGÖR, Atakum Çobanlı Kavşağı’nda kırmızı ışık ihlali yapan bir aracın çarpması sonucu yaralandı. Olay yerinden kaçan aracın bulunması için Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri 800 kişilik WhatsApp gruplarından organize olarak, aracın gittiği yöndeki sokakları izleyip Emniyet Güçlerine destek oldular. Kısa sürede aracı bulup olay yerinden çekilene kadar başından ayrılmayan dernek üyeleri, araç içindeki alkol şişelerine kadar tüm bulguları emniyet ekiplerine bildirerek, işleyişe yardımcı oldular.Kurye arkadaşlarının yazılan kaza tutanağı raporunun son anlarına kadar destek veren kuryeleri gören memurlar, gurur duyduklarını ifade ettiler.

Meslektaşlarını taburcu olana kadar hastanede bekleyen kuryelere en anlamlı teşekkürü, kazazede Enes GÜNGÖR’ün babası Murat GÜNGÖR duygulu ses kaydıyla etti.

Birlik olmanın öneminin bir kez daha anlam kazandığı bu kazayı yaşayan ve ufak sıyrıklarla atlatan kurye kardeşimize acil şifalar dileriz.
Haber: Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği