İzmir ve İstanbul Kurye Ölümleri İçin Ayakta!

131

Dün İzmir Bornova’da aşırı hızlı bir sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden Zeynep Demir yüzlerce moto kurye meslektaşının konvoyu ile Bayraklı Doğançay Mezarlığı’nda defnedildi.

Dün İstanbul Mall Of önündeki ışıkların yanında bir tırın arkadan vurduğu Trendyol moto kuryesi Feridun Kaplaner’in meslektaşları sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu önünde toplandı, Altınşehir’deki evinden helallik alındı ve defnedilmek üzere memleketi Gaziantep’e uğurlanana kadar konvoylarla eşlik etti.

Konvoylarda bir araya gelen yüzlerce kurye hem arkadaşlarına son yolculuklarında eşlik etti hem de sepetlerine astıkları afişlerle kurye ölümlerine tepki gösterdi.

Gün boyu konvoylarda videolar atan takipçilerimizin duygularını sizlerle paylaşıyoruz; “bizim ne zaman ölüm haberimiz çıkacak bilmiyoruz”,”her ölüm haberinde biz de ölüyoruz psikolojimiz çok bozuk”, “abi bu mesleği bırakıyorum artık”,”kurye dernekleri, federasyonları harekete geçmek için neyi bekliyor”, ”çok tehlikeli meslekler arasına girmemiz için yetkililer ölümlerimizi daha ne kadar izleyecek”,”yeter artık ölmek istemiyoruz”, “iki gün tüm Türkiye’de iş bıraksak hayat durur belki o zaman kıymetimiz anlaşılır”…