Kurye Dönerciden Kovuldu, Paket Takside Zimmetlerini İstedi

117

İstanbul Şirinevler’de Paket Taksi bünyesinde Öncü Döner’de kuryelik yapan Tarık Yurtalan işten kovulmasına dair bir video yayınladı.

Teslim etmediği siparişlerin parasının istenmesine itiraz ettiğini söyleyen Yurtalan işletme sahipleri tarafından iftiraya ve hakarete maruz kaldığını iddia etti. Üzerinde bulunan 200 TL nakit siparişin fişlerini ve parayı kasaya teslim etmesine rağmen “sistemde 437 TL ödeme göründüğü” iddia edilerek kuryeye “ben kaç para diyorsam onu vereceksin. Allah belanı versin haram zıkkım olsun, hırsız” gibi ifadelerde bulunulduğu; kuryenin sistemi birlikte kontrol etmeyi önermesine de olumlu yanıt verilmediği ve yaka paça dışarı atıldığı Yurtalan tarafından ifade edilmiştir.

Bu iftira ve davranışları bildirmek üzere bağlı olduğu Paket Taksi’nin Şişli Ofisi’ne giden Tarık Yurtalan, firmanın kendisine sahip çıkmadığını, üzerinde zimmetli olan ekipman ve motosikleti teslim etmesini istediklerini söyledi.

Bu haksızlıkları bir dilekçe ile Paket Taksi’ye yazılı olarak da ileten Yurtalan hakkını arayacağını, kendisine yapılan iftiraları asla kabul etmediğini dile getirdi.

Öncü Döner sahiplerine durumu sorduğumuzda ise açıklamaları şu şekilde oldu; “Kendisinden şikayetçi olduk. Paket Taksi’de işine son verdi. 5 kuryemiz var sadece bu kişi ile sorun yaşadık.”