Bir Kuryenin Ölümüne Neden Oldu 6 Ay Sonra Tahliye Oldu!

216

9 Aralık 2023 gecesi Karabük/Safranbolu’da alkollü şekilde kullandığı araçla 25 yaşındaki moto kurye Tevfik Arayıcı’ya çarparak aracının altında sürüklediği ve ölümüne neden olduğu iddiasıyla 12 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanık Serhat Furkan Yılmaz ikinci duruşmada tahliye edildi!

Karabük 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen karar duruşmasında Serhat Furkan Yılmaz bilinçli taksirle ölüme neden olmaktan 7.5 yıl hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

Arayıcı ailesinin avukatı İlyas Kelepircioğlu mahkemesi sonrası adliye önünde açıklama yaptı: “Tevfik, bundan altı ay evvel alkollü bir araç sürücüsü tarafından cani bir şekilde öldürülmüştür. Bugün karar duruşması yapılmıştır. Karar duruşması sonrası sanık hakkında mahkeme gerekli yargılamayı yapmış, asli ve tam kusurlu olduğuna kanaat getirerek 7,5 yıl hapis cezasına hükmetmiştir. Bu ceza bizim nezdimizde çok az bir cezadır, gencecik bir delikanlı toprağa düşmüştür. Verilen bu kararla birlikte sanık tahliye olmuştur. Bu olay yine toplumumuzda suçlara karşı cezasızlık örneği olmuştur. Aile, paramparça. Bu kararı istinafa götüreceğiz.”

Kurye Haber’e açıklama yapan Kelepircioğlu; “Bu kararı kabul etmemiz mümkün değil. Sanığın bilinçli taksirle değil olası kast ile ölüme neden olmaktan yargılanması gerektiğini düşünüyoruz. Zira olay gece kimsenin olmadığı bir yerde gerçekleşmiş sanık 2.61 promil alkolle araç kullanırken gerçekleşmiş ve kazadan sonra durup yardım etmemiş Tevfik Arayıcı’yı ölüme terk etmiştir. Bu kararı temyiz edeceğiz. Sanık tutuklu yargılanmaya devam etmeli ve olası kastla ölüme neden olma maddesinden yargılanmalıdır.”

Tevfik Arayıcı’nın annesi mahkeme önünde karara tepki göstererek “benim oğlumu verin” diyerek gözyaşlarına boğuldu ve adaletsizliğe isyan etti.