Oğuzhan Gezer Davasında Bilirkişi Raporu: Suçlu Sol Arka Kapıyı Açan Yolcu

118

İstanbul’da Trendyol moto kuryesi Oğuzhan Gezer, bir yolcunun taksiden inmek için açtığı sol arka kapıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen ve ağır yaralanan Gezer, hastanedeki tedaviye rağmen kurtarılamadı. Hazırlanan bilirkişi raporunda kazada asli kusurlu kişinin taksiden inmek için kapıyı açan yolcu olduğu kaydedildi.

Kaza Anı ve İlk Müdahale

İstanbul’un Şişli ilçesi Mecidiyeköy’de 26 Aralık 2023 tarihinde meydana gelen kazada 28 yaşındaki moto kurye Oğuzhan Gezer hayatını kaybetti. Olay günü taksi şoförü İsa A., müşterisini indirmek için caddeye yakın bir yerde durdu. Arka koltukta oturan yolcu, taksiden inmek için kapıyı açtı.

Çarpışma ve Sonrası

O sırada seyir halindeki moto kurye Oğuzhan Gezer açılan kapıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen Gezer’e karşı yönden gelen minibüs çarptı. Hastaneye kaldırılan Gezer, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Şikayet ve İlk Soruşturma

Polis ekipleri, hastanede tedavisi devam eden Gezer’in ifadesini aldı. Gezer, ifadesinde taksici İsa A. ve yolcudan şikâyetçi oldu. Taksici İsa A. ifadesinin ardından tutuklanmaya sevk edildi. Hâkimlik, şüphelinin adli kontrolle salıverilmesine karar verdi. Bu sırada Gezer hayatını kaybetti.

Bilirkişi Raporu ve Soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında kaza anına dair görüntüleri incelenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Sabah gazetesinin haberine göre Adli Tıp Kurumu’nda 3 mühendis ve bir hukukçunun incelediği dosyada bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda, kaza sırasında taksi şoförü İsa A.’nın kusursuz olduğu, hayatını kaybeden kurye Oğuzhan Gezer’in alt düzeyde tali kusurlu olduğu belirlendi. Rapora göre, kazaya neden olan asli kusurlu kişinin takside yolcu olarak bulunan turist olduğu belirtildi. Savcılığın olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Geçtiğimiz hafta Oğuzhan Gezer’in eşi doğum yaptığı ve dünyaya gelen oğullarına Oğuzhan ismini verdikleri bildirildi!