Minibüs şoförü önce aracı kuryenin üzerinde sürdü, ardından silahla saldırdı

239

Kocaeli – Gebze’de minibüs şoförü önce aracı kuryenin üzerinde sürdü, ardından silahla saldırdı. Saldırı kameralara da yansıdı!

Ulus Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde dün siparişe giden kurye Tuncer Horuz seyir halindeyken, minibüs şoförünün kasıtlı olarak aracı üzerine sürmesi sonucu motorla birlikte düştü. Kurye yerden kalkamadan minibüsten inen 3-4 kişinin saldırısına uğradı.

Saldırganlar kuryeyi önce darp etti, ardından silah dipçiğiyle kafasına vurarak ağır yaraladı. Olay yerine gelen sağlik ekipleri tarafından kurye Tuncer Horuz hastaneye kaldırıldı. Saldırıyla ilgili sadece 2 kişi gözaltına alınırken bir saldırgan serbest bırakıldı. Diğer saldırgan halen gözaltında tutuluyor.

Saldırıya uğrayan kurye Tuncer Horuz yaşanan olayı şu şekilde aktardı; ” Araçtan 3-4 kişi indi ve birinin elinde silah vardı. Tekme tokat demeye kalmadan silahı ateşledi, verilmiş sadakam varmış silah tutukluk yaptı, o sırada silahın dipçiği ile kafama ve yüzüme ağır darbeler aldım.”

Kurye Tuncer Horuz şu sözlerle destek çağrısında bulundu : “Hukuki süreç için sesimi duyurmak için diğer kuryelerden destek rica ediyorum, o silah ateş alsaydi belki bugun sayfanizda benim cenazem ve diger kurye arkadaslarim olacakti, Allah korudu. Gebze’deki diğer kurye arkadaşlardan duruşma gününde destek bekliyorum. Davanın sıkı takipçisi olacağım, hiçbir kurye arkadaşımızın canı artık yanmasın”